TelForceOne

Serwis Relacji Inwestorskich powrót do telforceone.pl

Kontakt dla inwestorów
Dział Relacji Inwestorskich
Pokaż adres e-mail

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z aktualnościami, raportami i informacjami finansowymi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)

Administratorem danych jest TelForceOne Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu (50-428), ul. Krakowska 119. Dane są przetwarzane w celu obsługi korespondencji i nie będą udostępniane odbiorcom danych, w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Sąd zarejestrował zmianę statutu TelForceOne ws. kapitału docelowego
ISBnews – Biznes
Warszawa 6 Lip 2016, 17:07

Sąd zarejestrował zmianę statutu TelForceOne m.in. w sprawie upoważnienia zarządu do korzystania z kapitału docelowego bez prawa do poboru akcji, podała spółka.

„Jestem zadowolony, że pomimo kontrowersji jakie budziły propozycje uchwał przedstawione na ostatnim NWZA, udało nam się przegłosować zmiany i zmienić statut spółki, czego potwierdzeniem jest jego rejestracja w sądzie rejestrowym. Przypomnę, że zastrzeżenie akcjonariuszy budziły uchwały związane z delegowaniem uprawnień statutowych dla głównego akcjonariusza oraz upoważnienie zarządu do korzystania z kapitału docelowego bez prawa do poboru akcji” – powiedział główny akcjonariusz i prezes TelForceOne Sebastian Sawicki, cytowany w komunikacie.

Kapitał docelowy ustalono na poziomie nieco ponad 6,14 mln zł, a upoważnienie przyznane zarządowi obowiązuje do 19 czerwca 2019 r. i daje możliwość wyłączenia prawa poboru akcjonariuszy po uzyskaniu zgody rady nadzorczej. Spółka podawała, że uprawnienie do skorzystania z kapitału docelowego ma przede wszystkim zapewnić zabezpieczenie dla prowadzonej działalności m.in. na wypadek ryzyk rynkowych.

Jednocześnie w uzasadnieniu uchwały napisano, że „ponowne wprowadzenie do statutu przepisów o kapitale docelowym, jest w pełni uzasadnione ważnym i istotnym interesem spółki, aby przywrócić w statucie podstawy prawne do sprawnego i elastycznego podejmowania przez zarząd decyzji o dofinansowaniu spółki w drodze kolejnych emisji akcji kierowanych do różnych inwestorów finansowych lub branżowych”.

Jednocześnie do 11 lipca trwa wezwanie na akcje TelForceOne, w którym Kaps Investment, kontrolowany przez Sawickiego, oferuje 3,1 zł za jedną akcję spółki.

Wcześniej prezes i główny akcjonariusz TelforceOne Sebastian Sawicki wskazywał, że wezwanie na TelforceOne ma dać możliwość wyjścia z inwestycji akcjonariuszom spółki, którzy nie będą chcieli czekać kilku lat na efekty możliwych zmian. Ich podjęcie jest rozważane w obliczu skomplikowanej sytuacji rynkowej.

W połowie maja Kaps Investment, podmiot zależny od Sebastiana Sawickiego, prezesa TelforceOne, wezwał do sprzedaży 3,945 mln akcji spółki TelForceOne, stanowiących 48,14% wszystkich akcji i głosów, po 3,1 zł za akcję do 23 czerwca i 2,95 zł po tej dacie.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Posiada sieć partnerów w Polsce i Europie oraz nowoczesne Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne.